Krovinių draudimas – draudimo rūšis, kai transporto priemone vežami kroviniai apdraudžiami nuo sugadinimo, sunaikinimo ir vagystės transportavimo metu. Draudimo apsauga įsigalioja nuo to momento, kai apdrausti kroviniai išgabenami draudimo sutartyje nurodytam vežimui iš tos vietos, kurioje jie buvo iki tol saugomi, ir nustoja galioti, kai tik kroviniai pristatomi ir iškraunami paskirties vietoje, nurodytoje draudimo sutartyje. Draudimo apsauga galioja ir tarpinio sandėliavimo metu.

Standartiškai gabenant kelių transportu, vežėjo atsakomybę reglamentuoja CMR konvencija, priimta 1956 m., Ženevoje. Vežėjo atsakomybė, kitaip vadinama CMR draudimu, ribojama už bruto kilogramą 8,33 SDR* – kurio indeksą nustato Tarptautinis valiutos fondas. Retai, tačiau pasitaiko atveju kai dėl tam tikrų sąlygų, pvz. gamtos stichijų, krovinys būna pažeidžiamas ar prarandamas, todėl verta apsvarstyti krovinio nuo visų rizikų draudimo galimybę.

 

Krovinius drausti verta, nes:

  • Įsigiję krovinių draudimo apsaugą, iki minimumo sumažinsite jums tenkančią riziką – krovinių draudimo apsauga galioja pilna krovinio verte
  • Draudikas apmoka papildomas išlaidas, atsiradusias žalos atveju, susijusias su krovinio gelbėjimu, papildomu sandėliavimu ar perkrovimu
  • Žalos atveju išvengsite galimų finansinių nuostolių ir ginčų su verslo partneriais ir vežėjais, kadangi nedraudžiant krovinių draudimu, galioja tik standartinė vežėjų ir ekspeditorių atsakomybė, kuri yra apribota.

Vežant krovinius vibracijos ir apkrovos yra neišvengiamos. Krovinio saugumas priklauso nuo pakuotės tvirtumo.
Tinkamas pakavimas – apsaugo siuntos turinį nuo įprastinių transportavimo pavojų bei užtikrina, kad transportuojama siunta nepakenks kitoms siuntoms.

 

Jūsų pageidavimu palankiomis sąlygomis apdrausime kiekvieną gabenamą krovinį.